Τετάρτη, 7 Σεπτεμβρίου 2016

Επιτυχόντες στις Πανελλαδικές Εξετάσεις για τη σχολική χρονιά 2015-2016

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε τους επιτυχόντες του τομέα μας για το σχολικό έτος 2015-2016 και τους ευχόμαστε καλή σταδιοδρομία 


Βυθούλκας Ιωάννης

 ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. (ΠΕΙΡΑΙΑΣ)


 Βυθούλκας Γεώργιος

 ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Τ.Ε. (ΣΕΡΡΕΣ) - ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε.


Αγγελική Καμπιώτη

 ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Τ.Ε. (ΑΘΗΝΑ) 


Κυριακή, 26 Ιουνίου 2016

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015-2016

Μια ακόμα σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της
Τα παιδιά του τομέα Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής του ΕΠΑΛ Ζακύνθου έδωσαν  πανελλαδικές εξετάσεις και τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα εισαγωγής στις αντίστοιχες σχολές

Στο βίντεο που ακολουθεί θα δείτε κάποιες απο τις εργασίες των παιδιών 

video




Παρασκευή, 3 Ιουνίου 2016

ΝΕΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ,ΔΟΜΗΜΕΝΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ

Απο το νέο σχολικό έτος 2016-2017 ο τομέας Δομικών Έργων μετονομάζεται σε


 ΤΟΜΕΑ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ,ΔΟΜΗΜΕΝΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ


ΤΟ ΝΕΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Β ΛΥΚΕΙΟΥ
 ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

  1. ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ                                                                               4Σ
  2. ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑ                                                                                               2Θ+3ΕΡΓ
  3. ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΙΑ                     3ΕΡΓ
  4. ΚΤΙΡΙΑΚΑ ΕΡΓΑ ΚΑΙ ΔΟΜΙΚΑ ΥΛΙΚΑ                                                     2Θ+2ΕΡΓ
  5. ΣΧΕΔΙΟ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΜΕ Η/Υ                                                         4ΕΡΓ
  6. ΔΟΜΗΜΕΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ    2Θ
  7. ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΟΜΕΑ                                                                                           1Θ



Σάββατο, 19 Μαρτίου 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΠΑΛ 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2016 ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΠΑΛ με το ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
ΗΜΕΡΑΗΜΕΡ/ΝΙΑΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΤΡΙΤΗ17-5-2016-ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
ΠΕΜΠΤΗ19-5-2016-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
ΤΡΙΤΗ24-5-2016
-ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ II
-ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
-ΒΟΟΤΡΟΦΙΑ - ΑΙΓΟΠΡΟΒΑΤΟΤΡΟΦΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ26-5-2016
-ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ
-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΨΥΞΗΣ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
-ΔΕΝΔΡΟΚΟΜΙΑ
-ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ28-5-2016
-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ
-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
-ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ
ΤΡΙΤΗ31-5-2016
-ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ
-ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΥΣΗΣ ΙΙ
-ΑΡΧΕΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ
ΠΕΜΠΤΗ2-6-2016
-ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
-ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΛΟΙΟΥ ΙI
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ3-6-2016
-ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ
-ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΦΟΡΤΙΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ4-6-2016
- ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ
-ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
-ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ6-6-2016
-ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ
-ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΑΝΘΟΚΟΜΙΚΩΝ ΦΥΤΩΝ